Program podujatia v roku 2010

Program uskutočneného podujatia v roku 2010.

čítaj viac

Program podujatia v roku 2009

Program uskutočneného podujatia v roku 2009.

čítaj viac

Program podujatia v roku 2008

Program uskutočneného podujatia v roku 2008.

čítaj viac

Slovakia.travel (rok 2007)

Zdroj: Slovakia.travel (www.slovakia.travel)
Autor: Eva Čenková

Poznáte Hefaista? V antickom Grécku to bol boh ohňa a kováčstva. Ako zručnému kováčovi sa mu pripisujú mnohé vynikajúce výrobky ako napríklad Aténin štít, Erotove šípy či Achillova výzbroj. Mnoho takýchto „Hefaistov“ vám predvedie svoju silu, šikovnosť a kreativitu v Turčianskych Tepliciach.

Prvý júlový víkend ožijú Turčianske Teplice buchotom kladiva o nákovu. Pokým budú umelci pracovať, návštevníci kúpeľného parku ich môžu sledovať pri práci, alebo si vybrať niečo z ponuky bohatého sprievodného programu.

čítaj viac

Vlaky.net (rok 2007)

Zdroj: Vlaky.net (www.vlaky.net)
Autor: Ing. Jaroslav Polák
Pridané: 14.6.2007

Čo majú umeleckí kováči a železnica spoločné? Tep kovu. Tak ako si vlak klepká monotónne svoju melódiu po koľajniciach, tak aj umelecký kováč tvaruje kladivom zo železa na nákove svoje diela. Železnica tiež - je samé vytvarované „užitočné železo“, ktoré má dušu cez mašiny, dreziny až po šíny. Rovnako tak aj kováči – zvlášť tí umeleckí pretavujú tento kujný nerast do vecí každodennej potreby pre človeka a jeho okolie.

Po dvanásty krát sa bude konať v Turčianskych Tepliciach veľkolepé divadlo umu a šikovnosti ľudských rúk – medzinárodné stretnutie umeleckých kováčov.

ZSSK, oddelenie regionálnej dopravy Sever v Žiline túto akciu chce priblížiť  svojim cestujúcim i vydaním traťového cestovného poriadku trate Vrútky – Banská Bystrica, aby sa dostala do povedomia širokej verejnosti.

čítaj viac